Monday, May 2, 2011

Kuu aega Aussimaal ehk eestlane ongi töö- ja peoloom

Woot! Kuu aega Aussimaal oldud! Siiamaani on kõik üsna hästi läinud. Põhiliselt Mellis olnud ja nüüd viimane nädal Mooroopnas. Veel pole näinud suuri ja tähtsaid loomi ja kohti, kuid pole kuhugi kiiret. Praegune plaan on teha siin tööd nii kaua kui saab ja raha koguda ning siis sakslastega juunis mööda läänekallast põhjapoole sõita.

Esimene nädal õunaistanduses töötamist seljataga. Tööl käisin kõik viis päeva ja lisaks veel pühapäeval, kuna kardetakse vihma ning tehakse lisapäevi, et saak koristatud saaks. Ma kasutasin kohe võimalust, sest peale esimest nädalat on see töö aina lihtsamaks läinud. Praegu näeb mu päev välja selline:

Äratus 6:40, kerge eine, potil käia ja riidesse ning 7:00 ootavad hongkongi kotkad mind maja ees autoga. Umbes 7:15 jõuame istandusse ja jätkame sealt, kus eelmine päev pooleli jäi. Võtan oma korvikese ja asun tööle. Töötame sisuliselt paarides, nii et üks korjab ühel pool ja teine teisel pool vahekäiku. Korjame redelitelt ning oma kõhul olevasse korvi. Õunasort, mida korjame, on Pink Lady. Eriti õrnad õunad just siis kui nad küpsed on. Neid ei tohi isegi madalalt pillata, omavahel kokku lüüa ega üle teineteise veeretada. Korvi läheb umbes 15 kilo õunu ja siis kanname need puukastidesse, mis on vahekäikudese paigutatud, tavaliselt mingi 10-20 meetriste vahedega. 9:30 on lühike lõunapaus ja 12:30 on pooletunnine lõuna, et palavusest taastuda. Keskpäeval on üsna palav, kui Päike paistab, aga mitta tapvalt. Viimastel päevadel on mul Alexi antud minikõlarid kaasas ning nii on päris hea tööd teha. Pika lõuna ajal ma tavaliselt söön ja pikutan mõnuga. Töötame 16:00 kui härra ülemus karjub üle istanduse: "Go home!!!". Praegu oleme koos paarimehega heas nimekirjas kuna meie kastides pole viimasel kahel päeval olnud peaaegu ühtegi rikutud õuna ja punast tooni on meil ka väga hästi. Täna, esmaspäeval saime kiita ka selle eest! Hostelis käin kiirelt pesus ja süüa tegema, sest kui aasia rahvas siia jõuab, siis on kuni kella 20:00ni köök rahvast täis. Õhtul olen külapeal kolanud, telekat vaadanud, lugenud ja netis kolanud. Kell 21 tuleb tavaliselt uni juba, nii et siin pikka pidu pole. Kena ilm, hea muusika, ajuvaba töö ja 18 talla tunnis - why not, Aveli? Neljapäeval sain esimese palga ka. Kahe päeva eest - 300 taala, mis kulus põhiliselt üüriks ja muuks vajalikuks.


Ühel päeval istusime telekatoass jälle ja saime siis kõigiga tuttavaks, kes siin tegusamad on. Meil oli majas sakslased Stefan, Rebecka, Sebastian ja Nancy, soomlane Joni, eestlased mina ja Kaido. Lisaks sellele veel 40 asiaati, kellest ma tean nimepidi vaid neid, kellega tööle sõidame, kui väljaspool tööd veel nendega kätt ei hoia. Igatahes sakslased ei suutnud uskuda mu saksa keelt ja seda, et ma olen enamuse õppinud väiksena multikaid vaadates ning grammatikat koolis. Igatahes saan nendega saksa keeles rääkida ja polegi ammu praktikat saanud. Inglise keeles ka kui liiga keeruliseks läheb, sest ma olen ikka natuke roostes. Reede õhtu istusime Sebastianiga päris kaua üleval ja vaatasime ning kirusime netballi ja aussi jalkat.


Igatahes olid Kaido ja Rebecka lahkumas pühapäeval 01.05 ja mõtlesime laupäeval väikse grilli ja peo teha. Päeval käisime lähedalasuvas suuremas linnas Sheppartonis lehmi vaatamas ja poodlemas. Käisime ka kängurusid otsimas natuke, aga polnud ühtegi. Ostsin endale ketsid ja sokke! Õhtuks ostsime ka mitmesugust kraami, et oleks midagi mõnusat võtta. Ma võtsin kohalikku kanasašlõkki ja SC-d. Läksime väikse tiigi äärde girllima kõik koos peale Stefani. Siin ja kuuldavasti kogu Austraalias on sellised grillimie kohad, kus on olemas toolid ja lauad ning gaasiga grillahi, mida igaüks võib tasuta kasutada. Eriti mugav! Tegime seal süüa ja mu väikesed kõlarid aitasid muusikaga jällegi. Tüdrkud tegid mingit jube head juustugrilliasja, mida ma pean ka proovima kindlasti. Kana oli üsna hea isegi.
Söögid söödud läksime tagasi hostelisse, et peaks valmistuda. Minekuni oli kõva 5 tundi aega muidugi, sest kell oli alles 18. Igatahes kes magas, kes vaatas telekat ja kes oli niisama. Mingi hetk olime kõik söögitoas ja proovisime rummi ja ühte teist jooki, mida saksa piigad tegid meile. Ma õpetasin neile potiknoid ja hiina turakat, mis on analoogne shitheadile nagu välja tuli. Tellisime takso, et peole minna. Sissepääs oli viis taala, millega sai kaasa joogikaardi, mis andis iga 1,5 tunni tagant tasuta shoti. Lisaks sellele oli veel happy hour ehk iga jook 4 taala. Sissepääsu ees küsiti passi ning igaühes tehti pilti, kes sinna läksid. Klubi oli suht tavaline ja pask muusika nagu ikka, aga ma õnneks ei oodanudki rohkem.Õõtsusin natuke koleda muusika taktis ja võtsin ühe Coronagi ja ühe JD koolaga ning kunad oli ka tööpäev tulemas, siis läksin varakult minema. Öösel sain koju nö kogukonnataksoga, mis maksis ühe taala ja sain selle tagasi hostelisse. See üks taal on ka rohkem annetus, kuid selle takso eesmärk on inimesed turvaliselt koju viia.

No comments:

Post a Comment